Потребує оновлення 
Визначення

Модуль аукціонів (МА) - частина платформи, що відповідає безпосередньо за змагальну частину процедури аукціону, коли учасники змінюють свої ставки згідно правил конкретної процедури продажу таким чином, щоб виграти в аукціоні та отримати право придбати лот (торги). МА є єдиною складовою ЦБД, з якою користувач може контактувати безпосередньо (через користувацький інтерфейс). Хід торгів є публічною інформацією, тож кожен аукціон має мати унікальне посилання, за яким будь-який користувач може спостерігати за аукціоном в режимі реального часу Кожна окрема процедура в МА має власну конфігурацію, що складається з опису послідовності раундів різних типів і налаштуваннями цих раундів. Загальні принципи побудови МА передбачають:

Ролі

При роботі з МА існує дві основні ролі користувачів:

Структура конфігурації

Наявність процедури в МА визначається наявністю конфігурації таких торгів + наявністю виклику цієї конфігурації торгів хоча б в одній конфігурації процедур з продажу Кожна конфігурація торгів має включати в себе:

Раунди мають виконуватись МА послідовно, в реальному часі, перехід між двома будь-якими послідовними раундами має відбуватись автоматично

Дисклеймер

Дисклеймер - окремий екран МА, що не є раундом аукціону, але виконує наступні функції: відображає інформацію про умови проведення електронних аукціонів блокує будь-які дії користувача до прийняття цих умов дає користувачу можливість погодитись на умови і продовжити роботу, або не погодитись, і повернутись на майданчик, через який він працює з аукціоном. Дисклеймер відображається кожному користувачу з роллю Учасник в момент першого переходу за посиланням на конкретний аукціон. При повторному переході за цим посиланням дисклеймер не відображається. Дисклеймер складається з трьох основних компонент:

Дякуємо за використання електронної торгової системи Прозорро.Продажі (ЕТС). Використання системи у будь-який спосіб, включаючи використання стороннього програмного забезпечення, означає, що ви погоджуєтеся з цими умовами, тому, будь ласка, уважно прочитайте їх.

Коли ви здійснюєте вхід до ЕТС, ми автоматично збираємо загальну інформацію, наприклад, сторінки, які ви переглядали, дату і час відвідування, назву та версію вашого браузера, версію операційної системи тощо. Ці дані використовуються для забезпечення стабільної роботи ЕТС та покращення її функціональності. Ми здійснюємо комплекс необхідних заходів, щоб забезпечити збереження вашої технічної інформацію від втрати, модифікації або доступу до неї третіх осіб. Також ми використовуємо файли “cookie” (власні та сторонніх постачальників) для того, щоб зробити роботу з системою більш комфортною.

Всі дії користувача пов'язані зі ставками є юридично значущими. Це означає, що користувач несе повну відповідальність за свої дії в ЕТС. В залежності від умов та типу аукціону в кожному з раундів в межах відведеного для цього періоду, учасник може змінювати свою ставку (цінову пропозицію). По закінченню такого періоду, зроблене учасником рішення є остаточним та буде використовуватись для оформлення результатів аукціону.

На даний час ЕТС дозволяє здійснювати відкриття будь-якої кількості аукціонів в різних вкладках браузера, і обмеження можуть бути викликані виключно технічними можливостями вашого комп'ютера або смартфона. Проте ми все рівно рекомендуємо не відкривати забагато вкладок з різними аукціонами для уникнення помилок при переході між ними.

Шляхом перевірки ми дізнались, що налаштування часу на пристрої користувача можуть відрізнятись від налаштувань ЕТС, а також можливі затримки або тимчасові збої з боку вашого інтернет-провайдеру . Тому ми наполегливо рекомендуємо не залишати внесення змін в ставки на останню мить: результати аукціону будуть розраховуватись за часом, у якому працює ЕТС.

Будь ласка, впевніться, що ви маєте стабільне інтернет-з'єднання з достатньою швидкістю обміну інформацією, оскільки будь-які ризики, пов'язані з інтернет-з'єднанням, несе користувач. Рекомендується мати резервний пристрій з окремим інтернет-каналом на випадок, якщо з основним пристроєм щось піде не так (наприклад, ви можете працювати на комп’ютері з дротовим інтернетом і мати в якості резервного пристрою смартфон з мобільним підключенням до Інтернету).

Наша система стабільна та надійна, що доведено сотнями аукціонів, які проходять щоденно. Але якщо раптом під час аукціону ви все ж зустрінетесь з технічними проблемами або збоями - просимо Вас терміново зв'язатись із сервісом підтримки вашого електронного майданчика . Вчасно передана інформація суттєво підвищить можливості технічної команди по ідентифікації та усуненню технічних проблем та збоїв. Також ми рекомендуємо робити знімки екранів (скріншоти), які б наочно демонстрували суть технічних проблем та збоїв: це може пришвидшити процес вирішення.

Унікальне посилання, по якому ви переходите для участі в аукціоні, є конфіденційною інформацією. Ми наполегливо не рекомендуємо поширювати це посилання у будь-який спосіб, адже відповідальність за спотворення результатів аукціону у разі передачі цього посилання третім особам, лежить на самому учаснику. Якщо ви хочете запросити когось до перегляду ходу аукціону - для таких цілей підійде публічне посилання на електронний аукціон (його можна знайти на порталі https://prozorro.sale на сторінці аукціону по кнопці “Перейти на аукціон”)

Чи погоджуєтесь Ви з умовами аукціону?

Типи раундів

Мають бути доступні такі типи раундів:

Опис кожного раунду включає в себе такі дані:

Опис типів раундів


Приклад: Конфігурація:

Дані на вхід: minimalStep: 500 participants:

Дані на виході: minimalStep: 500 participants:


Приклад: Конфігурація: step: sequential

Дані на вхід: minimalStep: 500 participants:

Дії учасників: Час: 9:30 - 16:30 Учасник А:

Учасник В:

Учасник С:

Дані на виході: participants:


Приклад: Конфігурація: step: dutch direction: down length: type: const duration: 420 show: step stopped: anonymus steps: default_number: 80 priority_to_set: 1

Дані на вхід: numberOfSteps: 65 participants:

Дії учасників: Час: 9:30 - 16:30 Учасник А:

Учасник В:

Учасник С:

Дані на виході: participants:


Приклад: step: simultaneous direction: up limitation: price: base: extremum step: minimalStep duration: 10 show: names: anonymus bids: price: yes

Дані на вхід: participants:

Дії учасників: Учасник А:

Учасник В:

Учасник С:

Учасник D:

Дані на виході: participants:


Приклад: step: precedence direction: up limitation: price: base: extremum step: minimalStep duration: 5 show: names: anonymus bids: price: yes

Дані на вхід: participants:

Дії учасників: Учасник А:

Учасник В:

Учасник С:

Учасник D:

Дані на виході: participants:


Приклад: Конфігурація:

Дані на вхід: minimalStep: 500 participants:

Дії учасників:

Дані на виході: minimalStep: 500 participants:


АРІ Інформація при зміні кроку Нотифікація про номер учасника

Браузери

Інтерфейс МА має коректно відображатись в актуальних версіях наступних браузерів:

При спробі користувача відкрити інтерфейс МА в браузері, що не підтримується, має виводитись повідомлення: "Нажаль, ця версія браузера не підтримується. Будь ласка, скористайтесь браузером Chrome / Firefox / Edge / Safari / Internet Explorer останньої стабільної версії. Unfortunately this version of browser is not supported. Please use Chrome / Firefox / Edge / Safari / Internet Explorer with latest stable version"

Локалізація і дані

На сторінках інтерфейсу аукціону має бути доступним три типи даних:

  1. дані, що отримані МА з процедури аукціону (попередніх раундів): інформація про організатора, лот, аукціон та ставки учасників
  2. статичні дані для відображення в інтерфейсі
  3. дані, згенеровані під час аукціону (хід торгів)

Уся текстова інформація, що генерується безпосередньо МА (типи 2 і 3), має бути доступне в декількох мовах. Мови, що мають безпосередньо підтримуватись:

Структура реалізації локалізації має бути побудована таким чином, щоб була можливість збільшити/зменшити кількість мов. Користувач має мати можливість змінити мову локалізації, натиснувши на назву відповідної мови в інтерфейсі, що має призводити до негайної зміни мови усіх елементів Дані, що МА отримує з процедури аукціонів (інформація про лот, процедуру тощо) має відображатись:

Переклад тексту для елементів інтерфейсу зазначається в тест-кейсах відповіднох процедури

Логування

Передбачається два типи логування:

Дизайн

Розташування блоків типової сторінки аукціону має відповідати наступному: image2020-3-4_16-2-50.png

Блоки:

Інтерфейс має автоматично адаптуватись під ширину екрану пристроя, на якому він відображається. При цьому закріплені блоки (Auction information, Bid change) мають постійно залишатись доступними для користувача. Блоки Language та Exit разом з відступами мають займати по 15% ширини екрану. Блоки Language та Exit при суттєвому зменшенні ширини екрану (до ??? рх) мають зсуватись під блок DateTime, на одному вертикальному рівні.

Текст/переклади елементів МА
Відомості по депрікейтед функціональності МА: Єдиний інтерфейс та авторизація через bidder_id з acc_token
Функціонал доступності в аукціонах